Par pašdisciplīnu un nepieciešamību atpūsties: Dr. Artūrs Miksons

26.01.2021 г.
20 874 Показвания

Šajā sarunā ar ārstu psihoterapeitu Artūru Miksonu runājām par pašdisciplīnas grūtībām un kāda ir to saistība ar nepieciešamību pēc atpūtas.
Vairāk informācijas sarunas lapā: ugunsskola.lv/cilvekjauda60
SARUNAS PIETURPUNKTI:
1:15 Pašdisciplīna un prokrastinēšana (darāmā atlikšana), emocionālo faktoru ietekme
10:38 Kā saprast, kad cilvēkam ir problēmas ar disciplīnu, un kad ir nepieciešama atpūta
16:55 Ar ko atšķiras paša gribēta disciplīna no citu uzspiestas
30:35 Kādēļ ir tik grūti iedot sev atļauju atpūsties, pagātnes mantojums
42:40 Kritiens pēc pirmajiem panākumiem - kā tikt galā ar vilšanos
55:33 Kādas reakcijas var sagaidīt no apkārtējiem, ja sāc mainīt “sistēmu”
1:06:30 Kā mēs paši bendējam attiecības ar līdzcilvēkiem, ja neprotam laicīgi par sevi parūpēties
1:10:10 Veselīgas pašapziņas saistība ar pašdisciplīnu

Коментари
 • Šis ir tik dziedinoši! Milzigs paldies gan vadītājai, gan Dr. Miksonam, jo es ticu, ka kāda dzīve tika glābta no pašiznīcināšanās. Dr. Miksona Maģija ir vienkāršībā un nesamudrīšanā.. Tas ir kā klausīties lielo brāli, kurš zina, kā ir labāk, jo pats tam izgājis cauri, un no sirds brāliski vēl tev pašu labāko. Sūtu daudz pateicības jums brīnišķīgie cilvēki par Jūsu darbu! ❤️🙏 P. S. Man radās sajūta, ka Dr. Miksons tiešām ir nedaudz saguris un pārtērējies savas rezerves.. Varbūt laiks atpūtai? 👌

  apelsiiniitsapelsiiniitsпреди 9 дни
 • Nu, vispārējā pasaules tendence un viennozīmīgi mileniāļu tendence ir strādāt mazāk un dzīvot vairāk... dzīvot minimālismā un tērēt mazāk resursus, dzīvot sev un ģimenei. Uz sasniegumiem un naudas pelnīšanu, kredītiem un lielām mājām bija orientēta iepriekšējā paaudze...

  BrSSifyBrSSifyпреди 16 дни
 • Fantastiska saruna! 🤗 Super vērtīga!

  Ieva AIeva Aпреди 18 дни
 • 1) Par svara zaudēšanu un kaloriju "fiziku" pareizāk pastāstīs video "Fat Chance: Fructose 2.0". 2) Definējiet vārdu "atpūta". Piekritīsiet taču, ka tas nav tikai zefīrs vai spa. 3) Cilvēks evolūcijas ceļā ir izveidojies slinks un vienmēr izvēlēsies vieglāko variantu. Dažiem tas ir sports. Dažiem vieglāk ir strādāt. Dažiem vieglāk ir uzgriezt automātus, ēst, tv, utt. Tas ir raksturs, sevis izpratne, avota-seku mijiedarbība. Protams, lomu spēlē arī motivācija (emocija) un disciplīna (rīcība), bet pirmais vienmēr nāks instinkts. Pārējais ir labi, paldies, ka runājat par šīm tēmām.

  sxnglesxngleпреди 19 дни
 • Mani paldies Dievam neuztrauc ne sportisko aktivitashu trukums, ne tas ka apedu zefiru pacinju.Uztrauc tas ka atri piekustu un nogurstu,bet darba nevaru panjemt brivu, kad vien velos ir jaturpina un jamacas nepadoties!Interesanta saruna!👍

  Ieva PetkusIeva Petkusпреди 20 дни
 • Nav jau slikta saruna, taču, kā pati intervētāja skaka - common, tas ir veltījums elitei.... Kā lai sevi sakārto noliktavas strādnieks, īpaši runājot par mīļo darbu?...

  reinisbrics1reinisbrics1преди 28 дни
 • 👌ļoti vērtīgi! Paldies!

  Eva MasteikoEva Masteikoпреди месец
 • Sirsnīgs paldies, kā vienmēr, fantastiska saruna 💕

  anna sproge-treimaneanna sproge-treimaneпреди месец
 • Lieliska intervija! Jāklausās vairākas reizes ar pierakstu kladi priekšā, lai piefiksētu, jo pilnīgi viss ir ļoti noderīgs! Paldies jums!

  Amanda TartilovaAmanda Tartilovaпреди месец
 • Liels paldies jums abiem! 🙏Bezgala vērtīgi! Pašdisciplīnas kontekstā būtu interesanti arī dzirdēt komentāru par spēju laicīgi aiziet gulēt uz nakti, ņemot vērā miega h skaita svarīgumu atpūtai! Kādēļ tik grūti sevi disciplinēt šajā jautājumā...

  Agnese JasenovičaAgnese Jasenovičaпреди месец
 • Paldies, savlaicīgi.

  Ramona PoleRamona Poleпреди месец
 • Kur varētu būt kļūda, ja atpūtu arī jau uztver kā pienākumu un tā vairs nesagādā prieku, bet arī atņem enerģiju? Lietas, kas patīk, vairs nesniedz, prieku, jo tās tiek uztvertas kā pienākums, kas jāizdara.

  Līva BiteLīva Biteпреди месец
  • Varbūt, vajag kādu dienu/ stundu nedarīt NEKO? Nevis atpűsties, skrienot pa mežu, vai cepot torti, vai runājot ar draugiem, bet vienkārši kādu reizi nedarīt neko vai paskatīties labas filmas? Varbūt, ka Tavā dzīvē ir par daudz aktīvo nodarbošanos?

   MSkacheniteMSkacheniteпреди месец
 • Paldies no sirds, manas emocijas- smaidu, izbrīnā paceļu uzacis, jo johaidī, tas tāpēc?, raudu, jo vārdi trāpa tieši sirdī un secinu, ka līdz kaulam patiesi, ka pašai jāpieņem, pašai jāizvērtē, ko darīt, ko nē , kā būt laimīgai💛👌Dakter, Jūs esat fantastisks💛🙏 Laura- Paldies Jums. Esmu Ugunskolas un Cilvēkjaudas sarunu pielūdzēja💛🙏😍no sirds🙏

  Kristīne KromaneKristīne Kromaneпреди месец
 • paldies! par atpūtas nozīmi, manuprāt, ir vērtīgi palūkoties tradīciju virzienā. ne par velti, daudzās reliģijās sabats ir ārkārtīgi svarīgs - diena, kad atpūšas gan karaļi, gan vergi. tai vismaz vienai atpūtas dienai nedēļā tiešām būtu jābūt teju reliģiozai, lai iegūtu enerģiju gan priecāties, gan strādāt.

  Malvīne VerneraMalvīne Verneraпреди месец
 • Paldies par aktuālo tēmu.Attiecības ar atpūtu man vienmēr ir bijis izaicinājums, sarunas laikā Artūrs palīdzēja paskatīties uz to no citas šķautnes. Viens no triggeriem trauksmei man ir bijis atpūtas trūkums, miega trūkums, pēc tam sevis vainošana par to, ka atkal un atkal strādāju par daudz un izsmeļu baterijas.Šobrīd mēģinu sabalansēt darbu ar atpūtu un uzreiz jūtos labāk.

  Inese PinkeInese Pinkeпреди месец
 • Par tiem saldumiem.. Es kaadaa briidii atklaaju, ka tad, kad man gribas šokolādi, ir vnk jaaiet guleet/atpuusties. Jo šokolādi gribas taapeec, ka ir beigusies energija. Diezgan vienkaarshi, izraadaas :)

  Ilze BrunenieceIlze Brunenieceпреди месец
  • un ko dariet, ja esat darbā?😃

   zz22zz22преди месец
 • Paldies Jums abiem par vērtīgo sarunu! Dr. Miksonu gribās klausīties vienmēr. :)

  Linda KLinda Kпреди месец
 • Paldies ! Ļoti laikā! 🙂

  Jolanta A.Jolanta A.преди месец
 • Paldies! Kā vienmēr ar dr. Artūru ir super. Šo vajadzētu klausīties vismaz reizi nedēļā, mēnesi no vietas, kamēr aiziet līdz muguras smadzenēm. Mums visiem pārsvarā ir ieborets būt darbaholikiem, izdabāt citiem, sevi liekot pēdējā vietā. Šo vajadzētu visiem skolā mācīt, lai no bērnības ieietas kā norma.

  Inga Černika-ZariņaInga Černika-Zariņaпреди месец
 • Paldies!!! Ļoti vērtīgi!!! ❤️❤️❤️

  Kristine KuminaKristine Kuminaпреди месец
 • Ļoti vērtīgi! Milzīgs paldies!🙏

  Aira RūrāneAira Rūrāneпреди месец
 • Saruna ar dakteri ir tāāāds prieciņš!!!! Milzīgs Paldies! Kā vienmēr ļoti vērtīgi. Paldies jums abiem.

  Evita BagataEvita Bagataпреди месец
 • Artūra Miksona sarunas vienmēr gaidu ar nepacietību ! Paldies 🙏🏻

  Elīze PlatāElīze Platāпреди месец
 • Super!!! 🍵 ...paldies 💜

  bogyembogyemпреди месец
BGworld